top of page

Fenntarthatóság

Az alábbi képzések 30 órás akkreditált pedagógus továbbképzések, tehát beszámíthatók a kötelezÅ‘n megszerzendÅ‘ pontszámokba.

ÉrdeklÅ‘dni lehet az intezet@fupi.hu címen.

​

A képzések indulásáról a honlap fÅ‘oldalán tájékozódhatnak.

​

Ingyenes képzés: 9-10 osztályban tanító kollégáknak (a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány támogatásával valósul meg)

​

A képzés címe: Folyamatba ágyazott felkészítés a Zöld Föld nevelési-oktatási program iskolai alkalmazására (30 óra - akkreditált képzés)

​

Mint ahogy bizonyára Ön is értesült róla, a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány támogatásával az Alapértékek közhasznú a 9-10-es évfolyamos tanulók számára a fenntarthatóság témakörében új tantárgy felvételére van lehetÅ‘ség. A tantárgyhoz taneszközcsomag készült, mely egy kerettantervbÅ‘l, egy Zöld Föld című tankönyvbÅ‘l és munkafüzetbÅ‘l, valamint a pedagógusoknak szóló módszertani segédanyagból áll. A fenti kiadványok és dokumentumok az Oktatási Hivatal honlapján elérhetÅ‘k

A fenntarthatóság tantárgy heti egy órában, a szabadon tervezhetÅ‘ órakeretben integráló tantárgyként biztosítja a fenntarthatóság képzését, a kapcsolódó kompetenciák fejlesztését. A többi kötelezÅ‘ tárgyban megjelenÅ‘ fogalmak, tudásanyag rendszerbe foglalásával, a kérdés komplexitásának bemutatásával, egyes kiemelt területek részletes leírásával, a rendszergondolkodást, felelÅ‘sségvállalást segítÅ‘ gyakorlatok, játékok, projektek beépítésével biztosítja a fenntartható életvitelre való felkészítést.

A 9–10. évfolyamon belépÅ‘ tantárgy célja elsÅ‘sorban nem a lexikális ismeretszerzés, hanem az érzékenyítés, a fenntartható fejlÅ‘dés és az egyéni felelÅ‘sség összefüggéseinek megértetése, annak támogatása, hogy a problémamegoldás mindennapi feladatait a tanulók– saját lehetÅ‘ségeikhez mérten – érezzék sajátjuknak, és ez a szemlélet épüljön be viselkedésükbe, gondolkodásukba. Kövessék a fenntarthatóság értékrendjét és úgy szervezzék saját életüket, hogy hozzájáruljanak egyénileg és közösségben is a fenntartható fejlÅ‘dési célok eléréséhez

A tantárgy témakörei szorosan illeszkednek a diákok mindennapi tapasztalataihoz, miközben ezekbÅ‘l kiindulva mutatnak rá a globális problémákra. A tanulás módja elsÅ‘sorban a tapasztalatszerzés és -elemzés, a kritikai gondolkodás, az érvelés, a vita, az együttműködés, a közös alkotás. A tananyag elsajátítását gyakorlatközpontúan, az élménypedagógia eszköztárával, a kíváncsiság és motiváció ébrentartásával lehet elÅ‘segíteni.

​

A tantárgyat bármely szakos pedagógus taníthatja, ám a témával való foglalkozás megfelelÅ‘ felkészültséget igényel. Ehhez kíván segítséget nyújtani a 172/8/2021 számú akkreditált továbbképzés, melyet a FÜPI Kft szervez.

bottom of page